Krāsainie zīmuļi

Kuri ir paši labākie krāsainie zīmuļi, kas ir pieejami šobrīd? Diemžēl daudzi slaveni un seni mākslinieku preču ražotāji, vairs nav tie paši, kas agrāk. Nemaz nerunājot par to, ka Eiropas kompānijas pašas pārvieto ražotnes uz valstīm ar lētāku darbaspēku un preču kvalitāte, lai arī tiek kontrolēta, krītas. Daudzi nezin, ka veiksmīgi Ķīnas biznesi pērk firmas ar vārdu un vēsturi, un tad zem šī vārda ražo savu vidēji zemas kvalitātes preci ar mērenu cenu (bet ne lētu). Šādi piemēri ir Lyra (bija vācu), Bruynzeel (bija holandiešu).

Pircējs pārmaksā par preci zīmola dēļ, kā arī šīm firmām ir ļoti labs mārketings – tagad šie produkti viegli pieejami daudzajos tīkla-veikalos.

Kvalitatīvi krāsu zīmuļi māksliniekiem (artist quality), lai arī dārgāki, lietosies ilgāk, krāsas būs košākas, ar laiku nebālēs, kā arī zīmuļi zīmējot nelūzīs.

Faber Castell Polychromos fc

Vieni no populārākajiem krāsu zīmuļiem: gaismas izturīgi, augstvērtīgi pigmenti, uz eļļas bāzes. Kvalitatīvs,apaļas formas, lakota ciedra koka ietvars, ar 3,8mm nelūztošu serdeni. Ūdens noturīgi.

120 toņu izvēle. Ražots Vācijā.
Gaismas noturīgi pigmenti, vaska bāze – ideāli krāsošanai kārtās un smalku nianšu panākšanai. Mīksts, bet nedrūpošs, 4mm biezs serdenis.
120 toņu izvēle. Ražots Anglijā.

Caran d’Ache Pablocaran-dache-pablo-30pc-colour-pencil-open-tin

Mīksti un nelūstoši zīmuļi māksliniekiem, ilustratoriem un dizaineriem. Izcili gaismas noturīgi uz eļļas bāzes. Ūdens izturīgi. Heksagonāla forma, 3,7 mm serdenis.
120 toņu izvēle. Ražots Šveicē.
 

Caran d’Ache Luminanceluminance-6901-assortiment-76-couleurs (1)

Izcili gaismas noturīgi zīmuļi uz vaska bāzes profesionāļiem. Bagātīgs pigments, ūdens izturīgi. . Apaļi, 3,8mm serdenis.

76 toņu izvēle. Ražots Šveicē.

Šie gan nav turēti rokās, taču pēc atsauksmēm šķiet ļoti labi zīmuļi. Eleganti noformētie zīmuļi ir kļuvuši par klasiku Japānā. Pieejami atsevišķi vai 3 variantu komplektācijā – Džungļi, Jūrmala un Mežs – 30 zīmuļi katrā. Izcila gaismas noturība, bagātīgs pigments, labi jaucas.
90 toņu izvēle. Ražots Japānā (Vjetnamā?)

 

 Stadtlear Ergosoftstad

Labi zīmuļi, gandrīz mākslinieku kvalitātes. Tiem ir mazliet šaurāks, 3 mm nelūstošs serdenis, ērta trīstūrveida forma, speciāls ūdens bāzes lakojums, kas nav slidens.

Pieejami 24 košos toņos. Ražots Vācijā.

 

Derwent Colorsoft derw-volorsoft

Miltaini, labi sedzoši zīmuļi, atšķirīgi, savā ziņā līdzīgi pasteļzīmuļiem.

72 toņi. Ražots Anglijā.

 

 

 

____________________________________________

Kopumā vērtējot – piejamību, kvalitāti un cenu, es ieteiktu Faber Castell Polychromos, arī tādēļ, ka var nopirkt kādus pāris zīmuļus atsevišķi izmēģināšnai.

Derwent Latvijā ir ļoti dārgi. Stadtlear ņemot vērā serdeņa tievumu un kvalitāti arī ir padārgi.

Te ir zīmuļu video apskates angļu valodā.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s